2010 yılında Güner AKKAYA tarafından bölge pilotlarını bir çatı altında toplamak maksadı ile, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olarak kuruldu. Kuruluş amacı yamaç paraşütü branşında alt yapıdan sağlıklı, bilgili pilotlar yetiştirmek ve sosyal sorumluluk projeleri ile halka hizmet etmektir.


Kulübümüz AHAS 5 kez Adana Valiliği tarafından takdirname ile ödüllendirilirken, bir kez de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce teşekküre layık görüldü. Adana Valisi Sayın İlhan Atış tarafından 2010 yılında başlatılan Sevgiye Uzanan Eller Projesi’nde, 5 yıl gönüllülük esası ile, 34 ilk öğretim okulunda çocuklarımıza Havacılık ve Yamaç Paraşütü konulu sunumlar yapıp, yüzün üzerinde psikolojik sorunları ve madde bağımlılığı olan, saldırgan davranışlar gösteren çocuğu hayatlarında ilk kez gökyüzü ile buluşturmuştur.

Kulübümüz 2012 yılında Denizli’de THSF Türkiye Şampiyonu olmuş, 2013 yılında Çankırı Çerkeş’ te Türkiye Mesafe Şampiyonası’nda yine şampiyon olmuştur. Aynı yıllarda defalarca bayanlar ve erkekler ferdi klasmanda sporcularımız Türkiye şampiyonu olmuştur. Kulübümüz ayrıca 2013 yılında Brezilya’ da bayanlar klasmanında dünya ikinciliği, 2014 yılında Makedonya’ da bayanlar klasmanında yine dünya ikinciliği ödülüne layık görülmüştür. Kulübümüzün Onur Masasında 20 kadar ulusal ve uluslararası kupa, bir o kadar da bireysel başarı madalyası vardır.

Bedensel engelliler, zihinsel engelliler, görme engelliler, Down Sendromlular, şehit ve gazi aileleri ile ilgili gerçekleştirdiğimiz projeler basında ve televizyonlarda geniş yankı buldu.

Kulübümüz 10 yıldır bölgesinde, düzenli olarak yılda bir organize edilen, Havacılık ve Yamaç Paraşütü Festivali düzenlemektedir. AHAS, 2019 yılında 22-23 Ekim tarihlerinde gerçekleştirdiği 10. Adana Havacılık ve Yamaç Paraşütü Festivali’nde, yurt içi ve yurt dışından 150 sporcuyu başarıyla ağırlamış olmanın gururunu yaşamaktadır.
Kulübümüzde Başlangıç seviyesinden Yarışma Pilotluğu seviyesine kadar her seviyede eğitim yine alt yapıdan yetişmiş tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından itina ile verilmektedir.

Günümüzde AHAS, senelerce sistematik ve kademeli eğitimler sonucunda yetiştirdiği 5 Eğitmen ve 10 Yarışma pilotu, 200’ün üzerinde tamamı kulüpten eğitim almış yamaç paraşütü pilotu ile ülkemizin sportif ve akademik anlamda en başarılı kulüpleri arasında gösterilmektedir.

Onur Masası

GÜNER AKKAYA

KLÜP KURUCUSU

Her şeyden önce AHAS pilotlarına aile sıcaklığı hissettiriyor, kulübümüz pilotlarına sağlık ve bilgiyle kesintisiz aralıksız eğitim veriyor, AHAS 100’ün üzerinde pilotu ile büyük bir ailedir, özgürlüğü keşfetmek istiyorsanız hayaliniz ertelemeyin.

SİNAN YEŞİLLİ

PİLOT

2013 yılında (53 yaşında) katıldığım bu kulüpte, uçmanın ve özgürlüğü tatmanın yanı sıra, çok güzel insanlar tanıdım ve dostluklar kurdum. Sporun yaşı yoktur, sosyal aktivitelerin içinde olmanızı ve kendinize hobi edinmenizi tavsiye ederim.

NURETTİN METİN

PİLOT

AHAS ailesine katılalı tam 3 yıl oldu. Hayatımda vermiş olduğum en doğru kararlardan biri olmuştur AHAS ailesine katılmak. Eğitimse eğitim, kaliteyse kalite, dostluksa dibine kadar… Hepsinin bi arada bulunabileceği eşsiz bir kulüp. AHAS’lı olmak, AHAS’la uçmak bir ayrıcalıktır.

FETULLAH ÖZÜDOĞRU

PİLOT

Uçmak, benim için vazgeçilmez bir tutkuydu. Güner AKKAYA hocamdan eğitim almaya karar verdim, disiplinli ve eğlenceli bir eğitim süreci sonunda yaklaşık iki yıldır bir AHAS’lıyım ve 100’ün üzerinde uçuşum var.

MUSTAFA ONGÜL

PİLOT

Bu kulübe katıldığım ilk günden bu yana AHAS ailesi bana çok şey kattı. Özellikle Güner AKKAYA hocamızın özverisi takdire şayan. Bunlar dışında kulübün sıcaklığı ve samimiyeti her zaman hissediliyor, bir aile olduk ve bunun bir parçası olmak harika bir duygu.

resit-sagnak

REŞİT SAĞNAK

PİLOT

Kasım 2015 tarihinde AHAS ailesine katıldım. Bu dokuz ay içerisinde 12 ayrı tepeden 100’ün uzerinde uçuş yaptım bir yandan gökyüzünün tadını çıkarırken diğer taraftan birbirinden değerli insanlarla tanışıp çok değerli dostluklar kurdum. GÜZEL İNSANLAR KULÜBÜ AHAS.